Skupina soukromých nemocnic Hirslanden Group sestává ze 17 nemocnic v 10 kantonech, z nichž mnohé mají pohotovostní oddělení. Skupina také provozuje 4 ambulantní chirurgické jednotky, 17 radiologických ústavů a 5 radioterapeutických ústavů, což z ní dělá největší lékařskou síť ve Švýcarsku. Hirslanden vyniká jako systémový poskytovatel, který se může pochlubit mezioborovými odbornými lékařskými středisky a specializovanými ústavy, takže může nabízet nejlepší možnou personalizovanou léčbu, a to i ve vysoce složitých případech.
Skupina soukromých nemocnic Hirslanden vznikla v roce 1990 sloučením několika švýcarských soukromých nemocnic. Od roku 2007 je součástí mezinárodní nemocniční skupiny Mediclinic International plc, která je kotována na londýnské burze.
umístění
přístupových bodů




Rozhodujícími faktory pro výběr systému SALTO byly flexibilita virtuální sítě SALTO pro bezdrátová kování dveří, obrovské možnosti integrace, umožňující požadované multiaplikace a integrace se systémy třetích stran, licenční model řídicího softwaru, který zaručuje, že platíme pouze za dodatečné funkce, nikoli za další dveře nebo aktualizace, a vysoce kompetentní podpora ze strany výrobce.
Skupina Hirslanden se začala zabývat tím, jak by mohl vypadat homogenní systém řízení přístupu v jejích 17 nemocnicích, když bylo nutné investovat do tří nemocnic, protože jejich systémy byly zastaralé.
Mezi hlavní požadavky patřilo efektivnější řízení, lepší kontrola toku lidí a vyšší úroveň zabezpečení. Plán zahrnoval cíl, aby 80 % zaměstnanců přestalo používat mechanické klíče. Dalším důležitým aspektem byla spokojenost zaměstnanců s jeho praktickým používáním.
Skupina měla rámcovou smlouvu definující základní vybavení nemocnic. Centrální specifikace zahrnovaly technologii a komponenty (elektronická kování a cylindrické vložky, nástěnné čtecí jednotky a dveřní řídicí jednotky, elektronické zámky na skříňky a řídicí software). Stanovily také, které přístupové body mají být připojeny online, například vnější dveře a přístupové body k vozidlům, a které mají být propojeny virtuální sítí.
Řízení přístupu se mělo týkat citlivých nemocničních prostor (tj. operační sál a porodnice), lékárny, IT místnosti, technické místnosti, skříňky na léky, kanceláře, sklady, vjezdy na parkoviště a lékařské ordinace pronajaté přidruženým lékařům. Kromě toho měly být zahrnuty šatny pro zaměstnance a určité skladovací prostory.
Rámcová dohoda nyní platí jako šablona pro nové systémy řízení přístupu ve všech nemocnicích a ambulantních ordinacích, ale také v kancelářích společnosti Hirslanden Group.
Systém je při každé implementaci přizpůsoben danému zařízení. Řešení SALTO umožňuje úpravy a specifikace pro každou nemocnici. Možná jsou i individuální řešení. Tak byla například integrována do řízení přístupu distribuce vypraných uniforem v AndreasKlinik Cham Zug. To je nyní požadováno i v dalších nemocnicích skupiny.
- Lepší zabezpečení díky jednodušší správě klíčů, cílenějšímu přidělování přístupových práv a odstranění nejistoty v případě ztráty klíčů
- Rychlé kódování přístupových médií, které uvolňuje ruce zaměstnancům, aby se mohli věnovat jiným úkolům
- Předcházení přeplnění parkovišť, které přináší výhody návštěvníkům a lékařům a zlepšuje dodržování předpisů požární ochrany
- Integrované monitorování dveří s aktivací alarmu znamená, že bezpečnostní personál má vždy aktuální informace o okamžitém stavu nejdůležitějších dveří
- Multiaplikace umožňuje řízení přístupu, bezhotovostní platby v kavárně, vyzvedávání tiskových objednávek („follow me printing“) a správu parkování s jedním přístupovým médiem. V některých nemocnicích jsou rovněž integrovány čas a docházka.
- Optimalizace procesů, tj. díky HR Sync se zaměstnanci SAP, je pouze jednou zaznamenána v SAP a poté importována do systému řízení přístupu. Jde o výrazné zlepšení oproti dřívější situaci, kdy bylo nutné samostatně zadávat data pro každou kliniku až do čtyř různých systémů.
Skupina soukromých nemocnic Hirslanden Group sestává ze 17 nemocnic v 10 kantonech, z nichž mnohé mají pohotovostní oddělení.
