Princetonská univerzita založená v roce 1746 je čtvrtou nejstarší vysokou školou ve Spojených státech a je dobře známá svými stipendii a službami všem národům. Nezávislá, koedukovaná, necírkevní univerzita pomáhá vysokoškolským a postgraduálním studentům humanitních, společenských, přírodních a technických věd. Jako světově uznávaná výzkumná univerzita dosahuje Princeton nejvyšší úrovně znalostí a porozumění a věnuje se také vysokoškolské výuce.
-plus dveří dodatečně vybavených elektronickými zámky
studentů
členů fakult

Víme, kdy je karta použita a kde. Naši interní technici byli vyškoleni na tomto systému, který také lépe využívá jejich čas tím, že nemusí shánět generální klíč. Vše je v databázi univerzity!
Princetonská univerzita vynaložila náležitou péči. V pracovní skupině se 27 osob živě zajímalo o silné stránky našich výrobků pro elektronické zamykání a očekávalo ukázky výrobků v reálném světě.

S 1000 členy fakult, 5000 vysokoškoláky a 2500 postgraduálními studenty není zabezpečení na Princetonské univerzitě bráno na lehkou váhu. Princeton vynakládá mimořádné úsilí na to, aby spojil své učitele, zaměstnance a studenty do přirozených pracovních skupin, které budou na akademické půdě přijímat důležitá rozhodnutí. Představitelé univerzity chtěli vyměnit staré mosazné zámky v ubytovacích pokojích kampusu. To znamenalo, že bylo potřeba dodatečně vybavit více než 3200 dveří novým moderním zamykacím systémem, ale nic se nedělo, dokud univerzitní pracovní skupina neprozkoumala všechny detaily.
„Zhruba 14 měsíců jsme se setkávali s univerzitní pracovní skupinou, abychom provedli výzkum a učinili rozhodnutí o typu dveřního zámku, který by nejlépe prospěl našim studentům a univerzitě,“ říká Paul Midura, manažer systémů pro bezpečnost a zabezpečení v Princetonu. „Když jsme zúžili výběry na tři kandidáty, prověřili jsme technologii na mnoha odděleních v kampusu, včetně, mimo jiné, veřejné bezpečnosti, bydlení a stravovacích služeb.“
Vzhledem k tomu, že dveře zahrnuté do rekonstrukce byly vnitřní dveře kolejí, stala se klíčovou otázkou spolehlivost. Jakmile pracovní skupiny provedly svůj výběr, byly veškerý výzkum a doporučení předány řídícímu výboru, sestávajícímu z několika viceprezidentů univerzity a dalších zúčastněných osob v kampusu.
„Byl to pro nás velmi intenzivní projekt,“ říká Mike Mahon, seniorní viceprezident komerčního prodeje ve společnosti SALTO Systems North America. „Princetonská univerzita vynaložila náležitou péči. V pracovní skupině se 27 osob živě zajímalo o silné stránky našich výrobků pro elektronické zamykání a očekávalo ukázky výrobků v reálném světě.“
Je pochopitelné, že se univerzita chtěla ujistit, zda bude výrobek, který si pracovní skupina vybrala, dobře ošetřen dealerskou sítí, aby byl nejen vhodný pro dnešní dobu, ale také do budoucna.
Princeton si vybral pro použití v celém areálu software elektronických zámků SALTO, který je proprietární pro jeho vlastní platformu, a kartu HID iClass 32k. Univerzita dále vybrala autonomní bezdrátový zámek A9 660, který v případě ztráty může okamžitě změnit oprávnění pro přístup a řízení vstupu do dveří.
„Předpokládali jsme, že tento projekt bude připraven pro bezdrátové připojení, ale přešli jsme do online fáze, protože Princetonská univerzita má svou vlastní síť. Na základě této skutečnosti jsme začali s modernizací,“ říká Dan Hogan, prezident Hogan Security Group v Penningtonu, New Jersey.
Jedním z problémů, s nimiž se společnost Hogan Security Group setkala, je, že pokoje ubytoven byly během rekonstrukce stále obsazené, což omezovalo možnosti výměny zámků.
„Za prvé jsme si velmi vědomi toho, že děláme nepořádek, i když kvůli ochraně soukromého majetku studentských pokojů,“ říká Hogan. „A přiznejme si, že studenti žijí v jiném časovém rozvrhu než většina z nás. Instalace těchto zámků ale umožní univerzitě a studentům být a cítit se bezpečněji ve svém prostředí.“
Bezdrátový uzamykací systém A9 660 je kartové přístupové médium, která má paměť a podle Hogana je dobré pro studenty, protože zvyšuje bezpečnost pokojů na koleji a celé koleje. Univerzita používala mosazné klíče, které se v případě ztráty mohly dostat do nesprávných rukou. „Mosazné klíče jsou jen hloupá zařízení, která nenabízejí žádný spolehlivý prostředek, jak vám dát vědět, když někdo vstoupí do místnosti,“ říká Hogan.
Nový systém je všechno, jen ne hloupý. I když spolu karty iClass, nebo TIGER Cards, jak je univerzita pojmenovala, a čtečky nebudou mluvit, budou všechny informace uložené na kartách uchovávány v hlavní databázi, která může získávat, měnit nebo kontrolovat informace během mrknutí oka. Bez klíče se ochrana studentů a zaměstnanců dostává na vyšší úroveň. Studenti nebudou nemusí nosit klíč od pokoje na šňůrce a bát se, že ho ztratí. Karty mají duální autentizaci, což znamená, že student kartu pouze předloží a poté zadá kód PIN pro vstup.
„Tímto způsobem se zvyšuje ochrana studentů,“ říká Keith A. Tuccillo, správce systémů v oddělení bezpečnostních a zabezpečovacích systémů v Princetonu. „Víme, kdy je karta použita a kde. Naši interní technici byli vyškoleni na tomto systému, který také lépe využívá jejich čas tím, že nemusí shánět generální klíč. Vše je v databázi univerzity!“
Zásadní změnou pro bezpečnost a zabezpečení studentů je, že pravděpodobně neopouštějí své pokoje na kolejích bez svého ověřeného průkazu totožnosti, který je jejich propustkou do zabezpečeného kampusu.
- Okamžitá změna oprávnění v případě ztráty nebo odcizení přístupového média
- Žádný čas ani finanční prostředky vynaložené na výměny ztracených nebo ukradených klíčů
- Možnost uzamčení
Princetonská univerzita založená v roce 1746 je čtvrtou nejstarší vysokou školou ve Spojených státech a je dobře známá svými stipendii a službami všem národům.
