Business Case Intro Text

Královská koncertní síň (Royal Concertgebouw), která se nachází v rušném Amsterdamu, je známá svou akustikou, která patří k nejlepším na světě. Síň se řadí mezi nejvýznamnější světová koncertní místa a nabízí širokou škálu programů vysoké úrovně, která ročně přiláká 700 000 návštěvníků. Ti si užívají jedinečných zážitků v rámci více než 900 akcí a událostí.

Královská koncertní síň je již od svého slavnostního otevření 11. dubna 1888 pilířem kulturní dokonalosti. Navrhl ji slavný holandský architekt Dolf van Gendt a původně se nacházela mimo amsterdamské městské hradby. O století později se stala nedílnou součástí tváře města. Rozsáhlá rekonstrukce vedla k přidání velkorysého suterénu a nápadné skleněné přístavby. 

Kromě své historické architektury a kulturní hodnoty je Královská koncertní síň soudobou organizací, která každý den poskytuje jeviště mezinárodním talentům. Specializovaný a vysoce profesionální tým řídí akce, zařízení, logistiku a komunikaci. Nejvyšší prioritou zůstává zajištění maximální bezpečnosti, přičemž v popředí stojí inovativní pokroky v řízení přístupu. 

Touto problematikou je pověřena Laurien van Straalen, koordinátorka správy budovy, zařízení a technologií, která popisuje nedávný vývoj realizovaný ve spolupráci se společností Salto. Připojuje se k ní Ricardo Frazao ze společnosti FBO B.V. v Amsterdamu, váženého obchodního partnera Salto.

Business Case Figures
Description

návštěvníků ročně

Description

vstupů

Description

zón

Description

skupin uživatelů

Description

přístupových bodů

Description

uživatelů

Description

koncertů a akcí

Business Case Image List
The Royal Concert Hall
The Royal Concert Hall
The Royal Concert Hall
The Royal Concert Hall
The Royal Concert Hall
The Royal Concert Hall
The Royal Concert Hall
Business Case Customer Testimonials
Name
Laurien van Straalen
Position
Koordinátorka správy budovy, zařízení a technologií v Royal Concertgebouw
Text

Pokud začnete s plánem mechanických klíčů, jak jsme to vždy dělali, je to neuvěřitelně komplikované. Online správa řízení přístupu funguje jinak a vyžaduje jiný způsob myšlení. Použití plánu elektronických klíčů jako výchozího bodu výrazně zjednodušuje nastavení skupin a zón kontroly přístupu. Strategicky jsme přezkoumali každé dveře, abychom mohli vyvinout robustní, komplexní řešení chytrého přístupu.

Business Case Steps Description
Title
Výzva
Text

Laurien zahájila svou kariéru v Královské koncertní síni v roce 2018 diplomovou prací, kterou sepsala během svého studia správy budov. Jednou z oblastí, která upoutala její pozornost, bylo zabezpečení a řízení přístupu. Laurien nastiňuje: „V rámci budovy jsme vždy měli plán fyzických klíčů. Vzhledem k vývoji a potřebě adekvátní přístupové politiky jsme se však rozhodli tento klíčový plán zkombinovat s elektronickým online a offline systémem, abychom byli připraveni na budoucnost.“

Ricardo říká, že rozhodujícím hlediskem v takových situacích je otázka ‚proč‘. V tomto případě to bylo definování ‚proč‘ za potřebou efektivně zabezpečit exteriér budovy. „Jakmile jsme pochopili problémy, mohli jsme nabídnout řešení na míru a poskytnout správné rady.“ 

Implementace instalace ve fázích zajistila zvládnutelný pracovní proces pro všechny strany. Dalším krokem bylo zmapování celé budovy se zaměřením na všechny dveře a jejich přidružené aplikace. Dále musel být vybudován vnější plášť, připravený na tuto optimalizaci. Dosáhnout toho nejlepším možným způsobem vyžadovalo opuštění tradičních metod a přijetí jiného přístupu.

Title
Řešení
Text

Výsledkem naší spolupráce je, že Royal Concertgebouw má nyní 329 elektronických zámků Salto, včetně nástěnných čtecích jednotek, cylindrických vložek, kování a visacích zámků. Tato infrastruktura, která byla původně instalována v roce 2017 jako offline řešení, položila základ pro budoucí rozšíření vyhovující současným požadavkům – to usnadnilo přechod na online systém. 

Nejprve jsme identifikovali 15 zón a 50 skupin uživatelů, zahrnujících úseky, jako jsou zařízení, ICT, pohostinství, marketing a technické služby. Kromě toho jsme zdůraznili klíčové oblasti, jako jsou výtahy, serverovny a centrální elektrárna, které jsou životně důležitými orgány technického provozu budovy. Tyto oblasti byly dříve méně zabezpečené, ale nyní jsou plně integrovány do online řešení, které zajišťuje robustní řízení přístupu.

„Zamyslete s nad tím: orchestr může snadno tvořit 100 až 150 hudebníků,“ vysvětluje Laurien. „Pak máte naše zaměstnance, dodavatele, návštěvníky a externí spolupracovníky. Při nejméně dvou koncertech nebo akcích denně by bylo náročné si udržovat přehled bez online systému správy, jako je ten, který jsme nyní nainstalovali.“

Tým vytvořil specifickou síť pro řešení Salto, umístěnou ve své vlastní skříni. To zajišťuje nepřetržitý provoz online systému správy, a to i v případě poruchy jiných technických komponentů. Ricardo vysvětluje: „Toto řešení výrazně zlepšilo celkové zabezpečení koncertního sálu a snížilo počet fyzických kontrol nutných u vnějších dveří.“

Funkce, jako je grafické mapování, ještě rozšiřují výhody řešení Salto. Se systémem Salto Space mohou nosiči sledovat, které dveře jsou otevřené nebo zavřené, a to odkudkoli a kdykoli. To pak přímo v ekosystému inteligentního přístupu Salto přidává významnou hodnotu a poskytuje přehled o exteriéru budovy v reálném čase z jediného místa. 

V současné době probíhají experimenty s čipy ve formě chytrých nálepek na telefony a náramků. Tato inovace je obzvlášť výhodná pro zaměstnance Royal Concertgebouw, kteří mají často plné ruce práce, a zlepšuje každodenní přístup do dveří a výtahů.

Tým zařízení a technických služeb neustále vyvíjí nové možnosti, které přidávají hodnotu zaměstnancům i hostům. V současné době se zaměřuje na inteligentní budovy a energeticky účinný software a hledá způsoby, jak optimalizovat systémy osvětlení a klimatizace, systém rezervací a celkové řízení přístupu.

Ideálním cílem je bezproblémová integrace. Když je provedena online rezervace na konkrétní místo v konkrétní čas, je příslušným hudebníkům automaticky umožněn přístup do příslušných místností. Tato automatizace se rozšiřuje na ovládání klimatizace a osvětlení, přičemž také efektivním a ekologickým způsobem zlepšuje správu prostorů. Laurien říká: „Tento přístup umožňuje našemu internímu týmu zaměřit se více na hudebníky a návštěvníky, zatímco praktické procesy probíhají co možná nejvíce online.“

 

Business Case Key benefits
  • Lepší správa a řízení přístupu, kombinace zabezpečení, přístupnosti a bezkontaktní identifikační technologie pro personál, návštěvníky a umělce.
  • Možnost spravovat a řídit přístupová oprávnění a specifikovat časy vstupu a určené oblasti. V případě ztráty nebo krádeže lze snadno zrušit nebo zablokovat digitální klíče.
  • Možnost vytvořit a individuálně přizpůsobit konkrétní oprávnění pro různé zóny nebo profily uživatelů. 
  • Integrace chytrého klíče jako bezpečnostního zařízení pro kontrolu přístupu na místo.
  • Online správa se skupinami a zónami na každé úrovni.
  • Řízení přístupu v reálném čase pro exteriér budovy.
  • Zjednodušené přidělování klíčů s použitím chytrých čipů, náramků a nálepek na telefon Salto.
  • Centralizované znalost řízení přístupu a správa online.
  • Nabídka kontrolovaného přístupu pro různé typy uživatelů.
  • Optimalizovaná bezpečnost a zabezpečení u každého vchodu a východu.
  • Řešení připravené na budoucnost s neomezenými možnostmi škálování.
Business Case Video Block
Business Case Location
Amsterdam
Business Case Short Text

Královská koncertní síň (Royal Concertgebouw), která se nachází v rušném Amsterdamu, je známá svou akustikou, která patří k nejlepším na světě. Síň se řadí mezi nejvýznamnější světová koncertní místa a nabízí širokou škálu programů vysoké úrovně, která ročně přiláká 700 000 návštěvníků.

Business Case Short Image
The Royal Concert Hall
Business Case Country tax
Business Case Industry
Expand this reference to complete bussiness case?
Yes
Bussines Case Region
Bussines Case Download Multi Language